Mēs informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpiniet pārlūkošanu vietnē vai noklikšķinot uz pogas Piekrītu, lai apstiprinātu sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot interneta pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātos sīkdatnes.

Piekrītu Plašāku informāciju par sīkdatnēm varat atrast šeit

Interneta tirdzniecība nav nekas jauns, bet bieži vien cilvēki nespēj izsekot līdz daudz dažādām lietām, arī drošībai.

Šeit veidosim rakstu krātuvi par šo tēmu, varbūt ne pārāk ātri un daudz, jo uzsvars tiks likts uz satura vērtību.

Būs gan padomi, kā identificēt viltus pārdevējus, gan arī kā ātri un izdevīgi izmantot kurjeru pakalpojumus.

Un protams daudz citas informācijas.

 

Vienmēr esam atvērti jaunas informācijas saņemšanai un apstrādei.

Mūsu epasts: [email protected]

 

Arvien biežāk ir dzirdēts, ka lietotāju datori tiek inficēti apmeklējot mājaslapas, tiek nozagti kredītkaršu dati un veikti pirkumi no tām.

Kā sevi pasargāt?

Sākumā vajadzētu ievērot elementārās piesardzības pasākumus, pārliecināties par interneta veikala drošības sertifikāta esamību, pārbaudīt pārdevēja kontaktinformāciju, pameklēt un palasīt atsauksmes internetā.

Kas ir drošības sertifikāts lapai?

Atverot jebkuru interneta lapu, adreses ailītē pirms nosaukuma ir https vai http. Ja lapas adrese sākas http, tad drošības sertifikāts šai lapai nav un tas nozīmē, ka šis savienojums ir nedrošs un datus ir iespējams viegli iegūt citām personām. Ja lapas adrese sākas ar https, tad drošības sertfikāts ir derīgs un savienojums ar šo lapu ir drošs.

Kā pārbaudīt pārdevēja kontaktinformāciju?

Parasti ir atsevišķa sadaļa lapā vai arī lapas augšā vai apakšā ir norādīti saziņas veidi, kā arī interneta veikala juridiskie kontakti, konti utt.
Ja internetveikalam netiek uzrādīts juridiskais nosaukums un pārējā maksājumu veikšanai nepieciešamā informācija, tad ieteicams būtu pameklēt citu pārdevēju.

Atsauksmes internetā?

Parasti ierakstot meklēšanas serveru pieprasījumos (google, yahoo, u.c.) internetveikala nosaukumu, parādās arī resursu saites, kas norāda uz atsauksmēm. Tās vajag izlasīt. Bieži arī šādas atsauksmes, ja tās ir pārspīlēti pozitīvas, ir mākslīgi veidotas. Tās var identificēt samērā viegli, jo atsauksmē norādītā persona nav atrodama sociālajos tīklos.

Nekad nemaksā izmantojot nepazīstamas, nedzirdētas un nedrošas maksājumu apstrādes sistēmas.

Pazīstamākās ir Paypal, bankas pārskaitījums, maksājums ar karti.

Maksājot ar karti, pārliecinies, ka maksājumu apstrādā droša (ar https) vietne, ka šī vietne ir dzirdēta no paziņām.

Maksājot ar karti izmantojot nezināmu apstrādes sistēmu, problēmu gadījumā banka var neatgriezt pazaudēto/nozagto naudu.

Bankas pārskaitījumu veic tikai saņemot rēķinu un pārliecinies par uzrādīto kontu pareizību. Tirgotājiem kontu numuri ir norādīti viņu mājaslapā. Pārliecinies par tirgotāju uzņēmuma eksistenci izmantojot pieejamās bezmaksas datubāzes (piemēram Lursoft, Latvijā).